zasada

 

Zásada-Horní Branná B 3:1 (2:0)

    Zásada potřebovala v posledním zápase podzimu bodovat a tomu odpovídal úvod utkání. Domácí byli aktivnější a několikrát nebezpečně ohrozili branku soupeře, ale jak to ve fotbale bývá, hosté z ojedinělého útoku prostřelili brankáře Růžičku a v 16 minutě to bylo 0:1. Domácí mužstvo dokázalo do poločasu srovnat na 1:1 nechytatelnou střelou Lupy.....více zde


prodejci

 

Podomní prodejci řádí v Jablonci i přes zákaz


     (Jablonec nad Nisou, 7. 11. 2014) – I přesto, že je v Jablonci nad Nisou podomní prodej zakázán městskou vyhláškou, množí se v poslední době případy, kdy prodejci touto formou nabízejí nejen elektřinu či plyn, ale i zámky do vchodových dveří. Ty jsou přitom nejen předražené, ale hlavně nekvalitní, a navíc s velkým bezpečnostním rizikem.....více zde


tma

 

Finále Expedice Mars 2014 v iQLANDII skončilo

     (Liberec – 10. 11. 2014) - Včera po poledni skončilo v iQLANDII finále Expedice Mars 2014. Deset finalistů teď čeká simulovaný let do vesmíru, který absolvují ve výcvikovém středisku v Belgii. Mladí zájemci o kosmonautiku zažili v libereckém science centru nejenom dobrodružství, ale získali zde i cenné zkušenosti, které pak prezentovali formou workshopů návštěvníkům centra.....více zde


muzeum

 

iQLANDIA: Tma, ohrožený druh!

     Ve dne je světlo, v noci zase tma – jeví se to jasně. Ale je tomu doopravdy tak? Mají lidé dostatek tmy? Proč není vidět ve městech Mléčná dráha a kvůli čemu si astronomové stěhují své hvězdárny daleko od civilizace? Nejenom to, ale i spoustu dalšího se dozvíte, když ve středu dorazíte do iQLANDIE na přednášku „Je tma ohroženým druhem“ Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR.....více zde.

 


skolka

 

Dobrovolníci vymalovali školku

Dobrovolnosti se meze nekladou. Toto rčení vzali dnes za své zaměstnanci jablonecké pobočky společnosti Fair Credit. Vyměnili na den počítače a mobily za kbelíky s barvou a malířské štětce a zamířili do místní mateřské školky Slunečnice. Po celodenní bezplatné brigádě se zadařilo dát místnostem a chodbám školky nový slušivý kabát.


janov19

 

39. Ročník tradičního turistického pochodu, přespolního běhu i závodu vozíčkářů

V sobotu 25. 9. 2014 se konal 39. ročník turistického pochodu a běžeckého závodu ENERVIT Janovských 11 a 19km ČSOB. Přes nepřízeň počasí byla účast nevídaná a v dlouhodobé historii také nejvyšší. Přihlášeno bylo celkem 752 běžců, Cílem proběhlo 690 závodníků, z toho 38 handicapovaných. Výsledková listina je již v tuto chvíli ke stažení na....více zde.


muzeum

 

Muzeum obrněné techniky Smržovka akce 25.10.

Ahoj, chcete si udělat v sobotu výlet do muzea obrněné techniky na Novou Ves? Pan Janoušek tam má opravdu co k vidění - 3 plné haly s technikou. Ostrý britský tank Centurion, předělanou OT-810 na HAKLA podle německých válečných podkladů jako když sjede z výrobní linky, U.S.Army M36 Jackson, M3Stuart, Halftrack, T-34, SU-100 a další. Určitě se bude i s něčím jezdit a i trochu střílet, ale moderní bojová ukázka, berte to jako pozvání, díky moc za SPVH Sever 2013 zdraví JARDA.


dino  

(Liberec, 24. 10. 2014)

V liberecké iQLANDII se včera odehrála unikátní show pod názvem Dinosutra.  Zvědavým zájemcům přednášel o intimním životě vyhynulých pravěkých ještěrů paleontolog a ilustrátor v jedné osobě Karel Cettl z Přírodovědecké fakulty UK. Mladému vědci se podařilo ojedinělým pojetím vtáhnout posluchače do interakce.  Malí i velcí diváci se tak během prezentace neubránili slzám smíchu i červenání ve tvářích.

„Jsme nakloněni všem, kteří se snaží takovýmto způsobem popularizovat vědu....více zde


     

Staršího datu:

Herlíkovice nejen na lyžích =zde

Hledačka =zde

Hříchy na lyžích a prkně =zde

Ještěd se stane centrem snowboardistů =zde

Jezdit se bude možná až do konce dubna =zde

Jizerské ticho =zde

Krkonoše - lyžařský běžecký ráj =zde

Mrtvým na památku, živým pro výstrahu! =zde

Na kole nad Jizerou =zde

SNĚŽKA: Nová lanovka =zde

Stráň pod Krásnou Máří =zde

Ožije harrachovský Horal? =zde

Za vyhlídkami a pomníčky kolem Tanvaldu =zde

Závody za každou cenu =zde

Zázraky se dějí =zde

Zmizelá hranice =zde