Sobota 26. ledna 2008
Ještěd se stane centrem snowboardistů

Ještědský areál se pyšní čtyřmi lanovkami, snowparkem i moderfní restaurací

Plánované mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 trochu zkomplikovalo začátek letošní sezóny, teď už je ale celé středisko k dispozici lyžařům i snowboardistům. Právě ti v něj vkládají velké naděje. Na jižním svahu má totiž vzniknout špičkový snowpar s překážkami a skoky. Zatím je v provozu jeden menší snowpark na sjezdovce F 10.

Ještěd, www.skijested.cz. Provoz denně 8:30 až 16:00, večerní lyžování denně 18:00 až 21:00. Celodenní permanentka stojí 550 Kč pro dospělé, 380 Kč pro děti.

Upraveno přes 11 kilometrů sjezdovek, z toho 1450 metrů s umělým osvětlením pro večerní lyžování, tři modré, sedm červených a jedna černá sjezdovka. V provozu jedna kabinová, dvě čtyřsedačkové a jedna dvojsedačková lanovla, čtyři klasické a jeden dětský vlek.

K dispozici je malý snowpark, plánuje se vybudování velkého.

Pro návštěvníky je v areálu parkoviště zdarma. Možnost dopravy skibusem, nutná je rezervace (přes internet nebo telefonicky).

Areál nabízí hlídání dětí, lyžařskou školu, skiservis, testcentrum či půjčovnu. Letos byla nově otevřena moderní samoobslužná restaurace u lanovky na Černý vrch. Nabízí českou kuchyni i saláty, zdravou stravu i dětské menu. Zásobuje i všech pět občerstvovacích objektů ve skiareálu.

V okolí je možné využít Aquacentrum Babylon, lezeckou stěnu, bowlingové dráhy nebo tenisové a squashové kurty v Liberci

Zpět