Sobota 26. ledna 2008
Jezdit se bude možná až do konce dubna

"Na návštěvnost si rozhodně nemůžeme stěžovat. Lidé si chtějí užít sněhu co nejvíc, plno máme hlavně o víkendech," říká Helena Čeřovská ze společnosti Snowhill, a.s., která provozuje celkem šest skiareálů v Krkonoších, na Ještědu a na Šumavě.

Jaká je letošní zimní sezóna?
Oproti loňsku je to velký rozdíl. V našich střediscích se lyžuje od prvního sněhu, ten napadl v půlce listopadu. V průběhu minulého roku jsme hodně investovali do zařízení. Posílili jsme zasněžovací systémy, a to nám pomohlo přečkat oblevu mezi svátky. Jediný problém byl se střediskem na Ještědu. Dostavoval se tam areál pro mistrovství světa v klasickém lyžování pro rok 2009, provoz jsme museli spouštět postupně.

A co lyžaři? Neodradilo je teplejší počasí?
Vůbec ne, na návštěvnost si rozhodně nemůžeme stěžovat. Lidé si po loňské nevydařené sezóně chtějí užít sněhu co nejvíc. Plno máme hlavně o víkendech. S koncem ledna navíc začínají školákům jarní prázdniny. Chtěli bychom provoz všech středisek udržet co nejdéle. Nejzazší termín je 30. duben, ale záleží na počasí. Budeme jezdit, dokud vydrží sníh a lyžování nebude pro návštěvníky nebezpečné.

Hory - to ale není jen lyžování.
Každý víkend pořádáme různé akce. Dnes bude například po sjezdovce v Kašperských horách jezdit lyžař s barelem kávy na zádech. Vymýšlíme různé soutěže o ceny, organizujeme závody. U sjezdovek pouštíme hudbu, to je také příjemné zpestření. Oblíbené jsou Závody Po staru, které se konají 2. února v Šachtách v Krkonoších. Závodí se -jak název napovídá - na historických lyžích a historických kostýmech.

Jaké další služby mouhou lyžaři využít?
Zmínila bych hlavně skibusy, které ze čtyřiceti odjezdových míst svážejí lyžaře do pěti středisek. Od příštího týdne plánujeme novou linku přímo od vysokoškolských kolejí v Liberci. Měla by jezdit dvakrát týdně, v úterý a ve středu. A stále spolupracujene s profesionálním snowboardistou Martinem Černíkem. Pomáhá nám se stavbou snowparků v našich střediscích. Nyní čekáme, až na jižní Pláních na Ještědu napadne přírodní sníh. Chceme postavit nejmodernější snowpark v republice. Snowboardisté si do té doby mohou svoje triky zkoušet alespoň v menším snowparku na druhé straně svahu.

Převzato z deníku

Zpět