Jak na trojany

Trojský kůň je nejjednodušší způsob proniknutí na cizí počítač. Každý trojan se obvykle skládá z klienta a ze serveru. V klientovi zadáte IP adresu onoho počítače a připojíte se na něj. Teď ho můžete ovládat nebo jenom sledovat co na něm kdo dělá a k tomu máte k dispozici různé funkce - nejobvyklejší je přístup k souborům, jejich spouštění, kopírování, loggování kláves, systémové hlášky, restartování windows, otvírání cd-rom aj. Ale je tu jeden problém, bez spuštěného serveru na onom počítači si ani neškrtnete (nepřipojíte). A to je ten největší problém u trojanů - jak donutit člověka za cizím počítačem, aby spustil zrovna váš soubor, který mu třeba pošlete emailem).

Nejjednodušší je člověka od takového počítače odlákat třeba falešnou hláškou (např. v bufetě dávají zdarma coca-colu popř. Radegast 12) a pak nepozorovaně vložit disketu se serverem a spustit ho (nezapomeňte na zjištění IP adresy - podruhé už by do bufetu nešel). Tento způsob je ve většině případů nepoužitelný.

Další způsob může být email. Pokud onen človíček nemá antivirák (část trojanů je vedena jako viry i když vůbec nic s počítačem nedělají - to až my hackeři), tak jste úplně v pohodě. Stačí mu poslat server emailem a jste v klidu. Pokud je ten člověk alespoň trochu inteligentní a nespouští každou blbost co mu kdo pošle musíme se uchýlit ke složitějšímu maskování. Použijeme program, který spojí 2 soubory do jednoho (např. Joiner v sekci Trojans horses). Tím jedním bude server trojanu a tím druhým třeba nějaká pitomá hra. Taky můžete použít různé další vychytralosti, aby jste onoho člověka přesvědčili, že spouštění je bezpečné např. na konec emailové zprávy vložíte tento text.

---

Odchozí zpráva neobsahuje viry.

Zkontrolováno antivirovým systémem AVG (http://www.grisoft.cz).

Verze: 6.0.198 / Virová báze: 95 - datum vydání: 4.10.2000

---

Taky můžete změnit email odesílatele na někoho koho oběť zná a od koho by to nečekala. Popřípadě na email providera např. info@volny.cz , a tvrdit, že ten program co mu posíláte nově konfiguruje připojení k internetu, aby bylo ještě rychlejší.

Doufám že jste se o trojanech něco dozvěděli a že tyto poznatky použijete. Hodně štěstí v hackování