ICQ Hacking

To, že ICQ je skvělej komunikační klient bylo napsáno už mnoho html stránek a nikdo nepochybuje o jeho vyjímečnosti. Zaslepen jeho skvělými vlastnostmi a snadnou komunikací mezi lidmi z celého světa mě ani ve snu nenapadlo, že se mezi těmito lidmi pohybují i tací, kteří využívají icQ i na jiné věci. Prvně mě napadlo,.. " No jo, dyť ono to tak bezpečný zase není,... co si zkusit jaký je to na druhý straně."

Pokud se umíte pohybovat po internetu a víte kde co hledat není problém pro Vás do hodiny mít plnej hadr všelijakých hacking utilit a patchů pro icQ. Věřte mi stáhl jsem více než třicet takovýchto prográmků a kdybych více hledal, určitě by se jejich počet alespoň zdvojnásobil. Jak to všechno začalo ?

Fakt je, že už mě nebavilo pouhé čatování a posílání zpráviček, prostě mě začalo lákat i něco jinýho. Ha, můj první program pro zasílání bomb do icQ Pageru/viz. obrázek pager.gif/. Moc dobrá věc, funkční i bez všelijakých knihoven, vyplníte pouze číslo komu se má poslat těch několik desítek mini-bombiček, zadáte fiktivní emailovou adresu, chudák uživatel pak použije reply a ještě dostane od poštovního serveru zprávu "Mail Delivery Subsystem, the address has pernament errors....." . Áha, řekne si uživatel a po přečtení Subjectu a zprávy jen kroutí hlavou. No pro začátek dobrý, ale chtělo by to i něco jinýho :-)

Sosám dál a už je toho dost, pomalu všechno hezky rozbalím a deme na to. Pročítám readme.txt, které máte u každého programu a dozvídám se co jaký který čí program umí. Zasypat uživatele tisíci zprávami,hm, dobrý, nebo ukázat zda je user offline či invisble, hm k čemu ? Krádež hesla a přetažení kontakt listu, to už zní dobře. Aááá, tohle je dobrý, program XicQ vám zpříjemní chat-room, můžete bombit přímo z něj, zasílat pohyblivej text, používat killer mode, no všechno to hezky fungovalo. Ale pořád to není ono, chce to něco u čeho se fakt zasměje, něco co by se stotožnovalal s celou filozofií icQ,.... Mám to !

Tahle věc je skutečně nenápádná a můžeme Vám, ne mně, ale Vám pěkně znepříjemnit život. Váš počítač nezasáhne, ani nic neponičí, nezformátuje hárdisk ani Vám nesmaže Vaší celodenní práci a nenajde Vaše supertajná hesla, tahle věc totiž umí něco co žádný jiný klient. Jak by se Vám líbilo vydávat se za jiného uživatele, třeba za svého šéfa ????? K tomu potřebujete jen číslo Vašeho uživatele za kterého budete veřejně vystupovat a číslo človíčka z kterého chcete vytáhnout důvěrné informace, které by zrovna Vám nikdy neřek. Věřte mi že program funguje naprosto perfektně, i když je trochu pomalý. Program si zjistí Vaše iP a port na kterém icQ komunikuje. Vy už jen píšete zprávičky a smějete se ! Jedinou nevychytávkou celého programu je, že v momentu kdy komunikujete s poškozeným, musíte počítat s tím že on na Vaší message dá Reply/česky odpověz/. Když jí dá, odpoví tím vlastě Vám a program se s tím už popere za Vás. Ale když tak neučiní, zpráva půjde opravdovému majitele čísla, což samozřejmě způsobí naprostý zmatek, dopady si dokážete určitě představite sami. Za dlouhého používání /pár hodin/ jsem zapříčinil několik opravdu kuriozních situací až jsem se za břicho popadal.

Co potřebujete k tomu aby jste mohli tyto programy používat ?

1 - Většina klientu stojí nad tím, že počítá s děravostí Windows 9x.

2 - K některým programům potřebujete winsock.ocx, mswinsock.ocx nebo cygwin.dll . Větina jich je ke stáhnutí jako sami programy.

3 - K tomu abyste na někoho dostali potřebujete znát ip a port, ale věřtemi že většina programů si s tímhle poradí, včetně těch, které jsou na to specielně určené. Pak už stačí znát jen Vaše UIN a je s Váma konec.

4 - To je všechno.

Závěrem bych se chtěl omluvit všem lidem na kterých jsem si prográmky vyzkoušel, všem se omlouvám, fakt sorry, ale vy jste o tom věděli !