Jak se vyhnout pokládání kabelů na fesťáku

z1

Záchody na fesťácích jsou nechutný, ale zabránit proudění fekálií z vašeho zadku není zase tak těžký, jak by se mohlo zdát.

      S největším festivalovým nepřítelem – sraním – zápasíme od dob, kdy se lidi začali na polích zfetovávat za rytmu přebasované hudby. Ať jsou hudební fesťáky sebenádhernější, jejich záchody zůstanou pekelný navždycky.

      Bez ohledu na to, kdo jste, nebo jak jste to měli na háku předtím, než jste vyrazili, v případě, že vás zastihnete potřeba a vy musíte dát tlustému střevu zelenou, znepokojivému teplu a puchu těchhle bezduchých ďáblových míst prostě neuniknete. Nakonec na to stejně dojde, protože se vám přeci po ničem nechce kadit víc než po kombinaci drog, piva, stánkového jídla a tance. Krutou ironií osudu zůstává, že i když se vám bude ze stavu záchodků zvedat žaludek, jsou to právě festivaly, kde toho vaším zadkem projde nejvíc.

      Co kdybyste ale v sobě mohli hnědou hmotu zkrotit? Naši předkové neměli problém vykonat svou potřebu v přírodě, jenže někde mezi nepotřebností slepého střeva a lenivostí, která nás často odradí od objednání jídla, jsme si místo podřepu začali sedat. Může to být další krok ve vývoji? Z času stráveného na záchodě se stal posvátný rituál. Představuje osobní, křehký prostor, který zbytky z odpadní jímky neměly nikdy narušit. Vzhledem k tomu, že tisíce lidí chtějí v dnešní době vědět, jak se poprat s tou nejpřirozenější potřebou, rozhodli jsme se vás naučit, jak svoje vnitřnosti smrštit a sevřít jako nikdy předtím.

Cílem je zácpa

      Život je nekončící přetahovaná mezi zácpou a průjmem. 99 procent svého života strávíte snahou o nalezení bodu, který leží uprostřed mezi oběma extrémy – teď se od toho ale pokusme oprostit. Trapným okamžikům v toitoikách zabráníme tím, že se dostaneme do bezsracího stavu, který nevyžaduje odbíhání na záchod.

      Pokud jste již dosáhli dospělosti, měli byste být obeznámeni se základními poučkami, které vás od řídké stolice ochrání: nenechávat své jídlo na sluníčku, nakládat opatrně s mléčnými výrobky a nespořádávat nic, co vypadá až příliš chutně. Dostat zácpu je však mnohem těžší. Zavolali jsme několika gastroenterologům, abychom zjistili, jak svoje výkaly trochu ztužit. Podle očekávání s námi nikdo z nich nechtěl mluvit. Když jsme konečně narazili na doktora, který nám vysvětlil, jak neposedné tlusté střevo osedlat, požádal nás o zachování anonymity.

      „Sraní je to jediné, co chce vaše tělo dělat. Miluje to," vysvětluje doktor Shitvago. „Pohyby střev nevylučují pouze zbytky potravy, ale také odumřelé buňky a střevní výstelku." Pochopili jsme to jako taktní nesouhlas s naší tezí, ale nepřestali jsme tlačit, dokud jsme se k něčemu nedobrali: „Zácpa je u zdravého člověka běžným následkem špatného stravování a stresu."

      Řekněme, že jste ze svého těla dostatečně znechucení na to, abyste dál četli tenhle článek, takže „stres" už bychom měli. Největší zbraní proti vašim vnitřnostem se najednou stává jídlo.

Bobky = jídlo x čas

      Snažte se jíst co nejmíň. Když vezmeme v potaz, že stejně budete vypocovat MDMA neměl by to být až zas takový problém. Jestli už se musíte něčím nadlábnout, vyhněte se mléčným výrobkům a jídlům, která obsahují hodně vlákniny (rozumějte ovoce a zelenina) a držte se toho, čemu se přezdívá „bezzbytková strava". Doktoři pacientům s částečným ucpáním trávícího traktu doporučují omezit svůj jídelníček. Když to připočteme ke studu, strachu ze smradu a celému festivalu, které vaše střeva už beztak ucpávají, mělo by to jít celkem v pohodě.

      Pojídání chleba, těstovin, bramborové kaše, banánů, vajíček, mletého masa a tvrdých lízátek by vás mělo udržet naživu, aniž by vás zatěžovalo zbytečným odpadem. Zkrátka jezte, jako depresivní přerostlé děcko, jakým beztak jste.

Hrozba sračky po kalbě

      Pařit s minimálním množstvím jídla není zas tak těžké. Mnohem zrádnější je kontrolovat přísun vody. Doktor Shitvago říká, že tekutější podobu vašich bobků má na svědomí hydratace, bez níž bude mít odpad z potravy problém se ve vašich útrobách kamkoliv pohnout.

      Nevýhodou omezování pitného režimu je riziko dehydratace, která je o poznání nepříjemnější než návštěva nevlídné toalety. Proto doporučujeme pít vodu podle potřeby a vyhýbat se kofeinovým nápojům. Kofein povzbuzuje trávení a zkracuje čas průchodu střevy, což znamená, že vaše tlusté střevo nedostane tolik času na vstřebání vody. Ať už děláte cokoliv, nedávejte si kafe.

      Přichází druhá vlna špatných zpráv: ani pivo vám moc nepomůže. Tělo vnímá alkohol jako jed a udělá všechno proto, aby ho vyloučilo – právě proto provází jeho pití všechno to čůrání. Jenže pivo je obzvlášť nevypočitatelné. Nízký obsah alkoholu znamená, že máte tendenci pít ho víc a dostat tak do sebe víc tekutin. Pivo také obsahuje mnoho rozpuštěné vlákniny, protože je vyrobené převážně z ječmene nebo pšenice – svým složením se tedy příliš neliší od kartonu doplňků stravy s vlákninou. Projímavě se může projevit i přítomnost kvasnic.

Budete si muset najít nějakou novou alternativu místo kávy a piva. Přesto, že alkohol sám o sobě může narušovat mikroflóru trávícího traktu a bakterií, tvrdší nápoje jsou v tomto směru paradoxně o něco šetrnější. Pijte je čisté nebo si z nich namíchejte drink s vodou.

Drogy, které vás ucpou

      I amfetaminy zrychlují cestu vaším trávícím traktem podobně jako kafe, takže byste měli popřemýšlet, jestli vám za to ty pilule stojí. Pokud si bez drog neporadíte, bude pro vás nejlepší vsadit na opiáty. Kodein je tou nejjistější pojistkou proti kálení. Pokud to s pozastavením vaší trávící soustavy myslíte opravdu vážně, proč se nepustit do destilátů smíchaných s troškou sirupu na kašel? Nebo se na to spíš vykašlete, ať si ho přeci jen nedáte trochu moc a náhodou neumřete ve spánku.

Komplexní přístup

Pokud vám výše zmíněné rady přijdou příliš fádní, zatímco byste raději uvítali něco méně tradičního a komplexnějšího, můžete zkusit některý z přirozených reflexů vašeho těla. Jak již bylo zmíněno, stres a zácpa jdou ruku v ruce. Z vývojového hlediska se lidé potřebují předtím, než si podřepnou k potřebě, cítit v bezpečí. Vzpomeňte si na své jeskynní předky: s vědomím, že v okolí číhá nějaké nebezpečí, by si do křoví na pět minut jen tak nesedli. O tisíce let později se taky nedovedete vykadit, pokud vám někdo klepe na dveře.

      Pokuste se soustředit na všechny strasti, které na vás doléhají – jak daleko jste od nejbližší nemocnice, na všechny, kteří o vás mluví za vašimi zády, nebo fakt, že hluboko uvnitř jsou z vás vaši rodiče zklamaní a kdybyste nikdy nespatřili světlo světa, byli by na tom finančně o poznání líp.

      Jestli budete i po tomhle pořád cítit potřebu, ignorujte jí. Když odoláte nutkání zbombit mísu, vaše střevo bude vstřebávat vodu i nadále a tužit hovno, které bude čím dál těžší vytlačit. Než si z fekálií uděláte anální kolík, je nutné dodat, že to sice není nejlepší řešení, ale určitá efektivita se mu upřít nedá. Chceme upozornit na to, že zdržování bobku po příliš dlouhou dobu může vést k nevolnosti, bolestem hlavy, zvedání žaludku a nadýmání. V extrémních případech vám to může přivodit dezorientaci nebo delirium. Tím vůbec nejhorším scénářem je pak to, že se vám ze zmiňovaného fekálního análního kolíku může stát pevný špunt, který zamezí průchodnosti konečníku. Pokud se vám to přihodí, můžete se těšit na vypuzování hnědé tekutiny, kterou budete mít problém udržet v těle, což je trochu v rozporu s celým tímhle snažením. Ale pozor, pořádná zácpa může vést až k ucpání střeva, a jeho prasknutí prasknutí, které je celkem vážné a nestojí to za to.

Vyprázdnění

Posuňme se v čase o pár dní do budoucnosti. Vy a vaše řiť jste festival zvládli na výbornou a je na čase dát věci zase do pohybu. Nepřemáhejte se, až budete nakumulovaný kousek vytlačovat. To je totiž zaručený způsob, jak si přivodit hemeroidy. Navraťte se místo toho ke všemu, co jste si po celý týden upírali. Pivo a kafe jsou osvědčená léčiva, ale uleví vám i pořádná hydratace, cvičení a trocha projímadla. V extrémních případech můžete potřebovat klystýr nebo manuální odšpuntování střev.

      Pokud vás to zajímá, manuální odšpuntování střev zahrnuje zkušeného zdravotníka, který vám v gumových rukavicích vytáhne fekální špunt ze zadnice. Když jsme se našeho anonymního doktora zeptali, jak by se mu líbilo šmátrání v zadnicích jinak zdravých festivalových návštěvníků, varoval nás, že „by nebyl příliš šetrný".

      Takže pokud jste připraveni popasovat se s nevolností, křečemi, nadýmáním, inkontinencí, hemeroidy, fekálním špuntem, zbytnělými střevy a cizí rukou mezi svýma půlkama, pak ano, můžete přežít festival, aniž byste si jedinkrát odlehčili. Na druhou stranu, pokud jste s vyjmenovanými skutečnostmi v pohodě, asi bude toitoika na fesťáku váš nejmenší problém.

 

Další články